Golf Tournaments

The following is the list of tournaments scheduled for the upcoming season. For more information about any tournament go to the calendar page or click on the link below.

View our calendar of upcoming events

Tournaments for 2021

Select another year

May 16: Men's Spring Invitational

  • Winners Low Net: Sean O'Connor, Richard Nelson, Dennis Mello & Brian Mello
  • Winners Low Gross: Bob Higgins, Peter Gillis, Gary Bendavid & Scott Anderson

May 23: Children's Benefit Tournament

  • Winners: Finn Simpkins, Tabor Caron, Zak Danz, Chris Mayhew

June 13: Men's June Invitational

  • Winners: John DeWitt, Chris DeWitt, Jody Newcome, Steve LaPierre
  • Low Gross: Diego Messina, Pete Gillis Jr., Henry Smith & Jeff Rothwell

June 29: Ladies' Day: Annual Flag Tournament

  • Winner: Helen Green

July 9: Men's Golf Club Championship

Club Champion

  • Winner: Elmer Silva

A Flight

  • Winner: Mac LaFollette

Senior Flight

  • Winner: Bob Jaffe

July 11: Mixed Best Ball Net

  • Winners: Vicki & Nick Bologna

July 13: Women's Member-Member Tournament

Sorenstam Flight

  • Winners (Net): Paula O'Connor & Janet Bienkowski
  • Winners (Gross): Helen Green & Anne Whiting

Lopez Flight

  • Winners (Net): Rachel Sorrentino & Kristine Higgins
  • Winners (Gross): Molly Finkelstein & Abbe Burt

July 17: Women's Golf Club Championship

Club Champion

  • Winner: Cindy Chamberland

A Flight

  • Winner: Kathy Severino

July 25: Men's Member-Member Tournament

Woods Flight

  • Winners: Jose Ward & Mike Innes

Mickelson Flight

  • Winners: Peter Pedro & Andy Kaplan

McIlroy Flight

  • Winners: Dan Devaney & Freddie Collins

July 27: Ladies' Day: Solheim Cup

  • Winner: Team Europe

August 3: Women's Member-Guest Tournament

Flight I

  • Winners: Paula O'Connor & Lynn MIlls

Flight II

  • Winners: Sue Landry & Christine Dalton

August 7: Men's Member-Guest Tournament

Flight I

  • Winners: Mike & Dylan Innes

Flight II

  • Winners: Greg Willett & Joe Forte

Flight III

  • Winners: Scott Landry & Zach Drexler

August 29: Mixed Scramble

  • Winners: Mary Kelly, Bill Kelly, Karen Kubasek & Ed Kubasek

September 5: Labor Day Scramble Tournament

  • Winners: Brad Simpkins, Chip Linehan, Bob Higgins, Diego Messina & Sandy Luce

September 21: Women's Fall Invitational

  • Winners: Janet Bienkowski, Paula O'Connor, Flora Gaudet & Lynn Mills

September 26: Men's Fall Invitational

  • Winners: John Furst, Larry Gitlitz, Gary Rosen & Zack Rosenburg
  • Low Gross: Diego Messina, Jeff Rothwell, Jack Neely & Henry Smith

November 7: Annual Turkey Shoot

Most Improved Players

  • Women: Paula O'Connor
  • Men: Steve Kelley

General Tournament Rules